Som dagene går… — Husmøtet.no

I dag ønsker jeg å dele med dere et innlegg som var å finne på en blogg jeg følger.  Du finner det under.

Jeg har valgt å gjøre det slik fordi det gikk mange timer på å skrive et innlegg til den andre bloggen i går, og da kveldsroen senket seg valgte jeg «meg-tid med Gud» fremfor mer skrivetid. Gårsdagens innlegg er av den alvorlige sorten hvor det settes finger på at det er mange av de som kaller seg kristne er mer opptatt av å bygge eget rike enn å bygge Herrens rike. Derav spørsmålet i starten: Er hytta viktigere enn å delta i menighetens arbeid? Innlegget heter «Hytta eller menigheten»? og kan finnes ved å trykke på tittelen.

 

Dette er ikke tiden for Guds folk å gi opp kampen, men å grave dypere i Ordet og utvikle vennskapet med Gud og bli kjent med hans karaktertrekk. Når tiden er inne, vil høvdingen over Herrens hær gi oss marsjordre.. Fram til det skjer, vil han trene oss slik at vi tåler striden. Stå […]

via Som dagene går… — Husmøtet.no

Din tur og plass til å dele tanker og ord

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s